strony internetowe szczecin

tworzenie stron www, wykonywanie serwisów internetowych w Szczecinie, Szczecin

 

Dziś piątek, 18 października 2019 r, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza


++ Dziś rano po długiej chorobie nasz Tata i mąż odszedł do Pana. Prosimy o modlitwę za duszę śp. Tadeusza Siewiora. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w środę 7 września o godz. 16.00 w kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla w Dolicach. Po mszy świętej kondukt żałobny przeniesie się na Cmentarz Komunalny w Dolicach.


pogrążona w żalu rodzina


Tadeusz Siewior urodził się w 1947r. w Okrajszowie pow. Radomsko, woj. Łódzkie, jako szóste dziecko. Ojciec chłoporobotnik, posiadacz niewielkiej ziemi, pracował jako szlifierz w Zakładach Meblowych w Radomsku. Matka zajmowała się prowadzeniem domu.

Szkołę Podstawową ukończył w Płoszowie, a po ukończeniu Liceum Pedagogicznego w Radomsku w 1966 r., wyjechał do pracy nauczycielskiej na „Dziki Zachód”. Pierwsze zatrudnienie znalazł w Szkole Podstawowej w Żalęcinie, pow. Pyrzyce woj. zachodniopomorskie.

Ukończył Studium Nauczycieskie o specjalności nauczanie początkowe z wychowaniem muzycznym. W 1970 r. ożenił się, a w 1971 r. urodziła się córka Małgosia. W 1975 r. awansował na stanowisko dyrektora szkoły. Dwa lata później przyszedł na świat syn Maciej. W 1979 r. ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim o specjalności chemia.

W latach 1985-1987 podjął naukę w studium podyplomowym organizacji zarządzania oświatą w Kaliszu.

Od 1987 r. sprawował funkcję naczelnika gminy Dolice, a w 1990 r. został wybrany na wójta gminy.

Po ukończeniu pracy w samorządzie, w 1992r. roku powrócił do funkcji dyrektora szkoły i nauczyciela. W 1994 r. ukończył studium podyplomowe z informatyki na Wydziale Chemii Politechniki Szczecińskiej oraz kurs do pracy w Internecie. Był pionierem w zakresie wprowadzania do nauczania zagadnień związanych z informatyką i Internetem.

Funkcję dyrektora szkoły w Żalęcinie pełnił do roku 1998, kiedy to pojawiły się pierwsze objawy choroby, później zdiagnozowanej jako SLA (stwardnienie zanikowe boczne).
Ostatecznie prace w szkole zakończył w 2000 r. a od jesieni 2001 orzeczono niepełnosprawność znaczną. Na emeryturę przeszedł pod koniec lutego 2002 r.

Przez trzynaście lat zmagał się z wyniszczającą chorobą, podejmując liczne próby diagnozy oraz leczenia choroby. Przez cały ten okres aktywnie działał w sferze Internetu, komunikował się z lekarzami i znajomymi, prowadził dwa autorskie portale www.siewior.pl oraz www.dolice.info. Mimo dużego stopnia zaawansowania choroby, utrzymywał szerokie kontakty z przyjaciółmi i bliskimi za pośrednictwem Internetu, obsługując komputer ruchami głowy. Do końca aktywnie prowadził portal i swoje profile w portach społecznościowych na Facebooku i NaszejKlasie.

Zmarł w niedzielę rano 4 września 2011 roku.

Pliki do pobrania:

  • Biografia Tadeusza Siewiora  • © 2011-09-04 09:42:46

    Czytano 21432 razy.
      Home | O mnie | Praca zawodowa | Choroba | Kontakt | Galeria fotografii | Genealogia | Hobby | Muzeum Rodzinne | Aktualności
    © 2005 Wszelkie Prawa Zastrzeżone